Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiţi

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 37, 38, 39
AutorMesaj
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl

Numarul mesajelor : 7479
Reputatie : 10450
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 39 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 39 Icon_minitimeJoi Oct 10, 2019 10:27 pm

Trai-ti-ar, imi dadusi greu... Very Happy Ma pun sa parcurg si un labirint cu pixul, inainte sa cumpar biletul?

Sa-mi trag una daca mi-ar fi venit in minte schema asta!

Hai sa zicem ca e ca tine, din 100 de calatori, cati stiu ca B-urile si C-urile sint vagoane de clasa a II-a si A-urile si D-urile sint de clasa I?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn

Numarul mesajelor : 7245
Varsta : 29
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 9232
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 39 Icon_minitimeSam Noi 09, 2019 6:39 am

A venit varamiu azi noapte cu Expresul 783 de la Aeroport la Piata Victoriei apoi 15 minute pe jos pana la Gara de Nord. A ajuns la poarta murdara de intrare in #Capitala si anume Gara De Nord care cica ar fi fost inchisa in jurul orelor 03:15, a gasit totusi o intrare unde era o gramada de paza si tot atatia boschetari iar sala de asteptare inchisa. Asa de bine pazit nu a fost niciodata. Trenul 9101 2 etajate caldura si prize functionale, mesaj primit de la el "bai varule trenul asta e lux fata de cel cu care am mers in august, e cald, curat si am si prize" in august a prins 2 vagoane 21-80 cu geamuri blocate pe inchis sau pe deschis ce nu mergeau inchise, mizerie inca de la statia de formare si cotiere rupte sau taiate plus o gramada de blatisti. Imi aduc aminte ca in august spunea ca din cei 7 din compartiment doar el a avut bilet restul au dat spaga la nas.

Luni se va intoarce cu Desiro de la Targoviste la Buc.Nord.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn

Numarul mesajelor : 7245
Varsta : 29
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 9232
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 39 Icon_minitimeLun Noi 11, 2019 3:00 pm

Deci la CFR Călători daca vrei sa iei bilet din tren din varii motive ( de exemplu ai ajuns la gara cu 3 minute inainte de plecarea trenului ) îți eliberează bilet in tren doar dacă il decontezi. Si eu care credeam ca e un serviciu bun pentru ambele părți care mai aduce niște bani in plus in conturile CFR si care te scutește de alte cheltuieli extra.

Sa-l desființeze si pe ăsta, am ajuns sa ne intrebe nași de ce cumpărăm din tren in loc sa-si faca datoria. Nu-mi pune Poliția atâtea întrebări câte auzi de la un angajat CFR Călători care nu își cunoaște fișa postului.

Voi ăștia care m-ati tot corectat de-a lungul timpului aici sau pe FB mai vreți o țară ca afară ?  Mai luați foc pentru CFR Călători ??
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 39 Icon_minitime

Sus In jos

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 39 din 39Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: