Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiţi

Lucruri pozitive (+) la CFR !!!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 66, 67, 68
AutorMesaj
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6175
Reputatie : 8155
Data de inscriere : 16/07/2014

Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitimeVin 25 Ian 2019, 20:02

Adica au doar mecanic? si n-au facut sindicatele gura?
Sus In jos
Luna

Numarul mesajelor : 2896
Reputatie : 6001
Data de inscriere : 18/03/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitimeVin 25 Ian 2019, 20:17

Da, se poate si pe sarite cum zici tu validarea, in special cand se constata ca sunt cam multe bilete de studenti intr-un tren si cam putini studenti in el/locuri libere dar in sistem toate ocupate sa urce la prima statie cineva cu un scaner ce sa valideze dupa cnp biletele.

Oricum in prima faza cfr ar face bine sa permita restituirea biletelor de student in caz ca studentul renunta la calatorie sau pierde trenul, mai ales daca nu e din vina sa!!! Sunt sigur ca o parte din studenti ar da inapoi biletele, mai ales ca nu le convine nici lor sa nu poata merge cu urmatorul tren unde au nevoie.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator
Kapпaтй

Numarul mesajelor : 14943
Localizare : Бухарест
Reputatie : 19123
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitimeSam 26 Ian 2019, 15:05

Aberezi de nu mai stii de tine cu studentii tai. Bine si pe alte teme esti paralel cum de altfel mai e unu de prin Moldova de bate campii aiurea aproape zilnic probabil din lipsa de ocupatie sau poate ca asta ii face bine, doar el stie.

Katalyn

Numarul mesajelor : 7099
Varsta : 29
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 8993
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitimeLun 06 Mai 2019, 10:52

Aseara pe R 5027 Buc.Nord - PL.Sud 3 etajate m-am dat la vorba cu 2 pasionati in GDN si am uitat sa iau bilet, m-am urcat am pregatit 11 lei tariful pentru zona 31-60 km eliberat in tren, a venit nasica i-am dat bani s-a pus jos a completat biletul foarte citet nu ca alti nasi in batatie de joc fara sa se vada detaliile de pe bilet nu a zis absolut nimic iar dupa vreo 45 secunde a zis "uitati aici, multumesc frumos". Eu am mai vazut nasi educati si civilizati pana aseara doar la privati dar la CFR Călători doamna de aseara a fost prima. Azi trec pe la PL.Sud sa scriu de bine in Jurnalul Călătorului.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn

Numarul mesajelor : 7099
Varsta : 29
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 8993
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitimeDum 11 Aug 2019, 04:50

Sunt in IR 1928 Sibiu-Brasov-Buc.Nord-Constanta tren curat, AC functioneaza la parametri normali, avem si curent in prize dar nu pentru asta am creat acest post ci pentru simplul fapt ca aici in Transilvania ca si platitor de bilet am fost tratat regeste exact ca in Anglia de catre personalul de tren. Se vede ca aici e alta tara alta mentalitate nu ca majoritatea meltenilor din Sud. Civilizat, politicos si foarte respectuos nu credeam ca o sa vad vreodata asa ceva la CFR Calatori. Daca eram in Sud repede eram interogat dar de ce nu ati luat online direct dr la Sibiu si probabil alte intrebari inutile. Cand a scos hartia de online de fapt erau 5 pagini, nu erau pline dar vreo 20-25/pagina tot erau. Cam multe bilete online reusesc neauziti astia de la CFR Calatori sa vanda la un tren format doar din 3 vagoane, in curand capsatorul de bilete va deveni istorie.

Am 2 bilete primul online pe 85% din traseu caci intrasem in ultimele 6 ore si nu am mai putut lua direct Sibiu - PL.Vest si inca unul luat de la ATM din gara Sibiu pe ruta Sibiu - UCEA.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive (+) la CFR !!!   Lucruri pozitive (+)  la CFR !!! - Pagina 68 Icon_minitime

Sus In jos

Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
Sus 
Pagina 68 din 68Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 66, 67, 68

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: